Avalon » Publicystyka » Artykuł

IRC

#Avalon

Co to jest?
#Avalon to kanał ircowy, który powstał równolegle z Avalonem i przeznaczony jest dla polskich fanów Marvela... oraz fanów Avalonu ;P

Jak tam się dostać?
Po pierwsze, trzeba mieć na pokładzie swojego kompjutera jakiegoś klienta irc (najpopularniejszy - mIRC - do ściągnięcia pod adresem www.mirc.com). Po rozpakowaniu i odpaleniu pliku wklepujemy polecenie "/server irc.station51.net" (lista pozostałych serwerów polnetu dostępna jest pod adresem http://irc.netsplit.de/networks/Station51.net/) i już jesteśmy z ircem połączeni. Wcześniej w opcjach radzę ustawić parę rzeczy, jak np. swojego nicka oraz poczytać na tej stronie chociażby o rejestrowaniu nicków. Po połączeniu możemy już wejść na nasz kanał ("/join #Avalon") i pogadać z innymi ludźmi o czym tylko chcemy. No... chyba że nikogo akurat na nie ma. Rozwodził się o ircu tutaj nie będę. Jeżeli ktoś łaknie wiedzy na ten temat to zapraszam np. na stronę http://pl.wikipedia.org/wiki/Internet_Relay_Chat, na której dowiecie się wiele więcej.

 

Innym sposobem jest wejście na kanał przez forum: http://forum.marvelcomics.pl/irc.php W takim przypadku nie musicie instalować żadnych dodatkowych programów - korzystacie z #Avalon przez przeglądarkę internetową.

 

Parę regułek kanałowych.
- Nie używamy polskich literek - część użytkowników zamiast nich zobaczy dziwne krzaczki zamiast wyrazów.
- Nie piszemy kolorkami, pogrubioną czcionką, podkreśloną ani innymi ozdobnikami - baaardzo wkurzająca rzecz dla stałych bywalców irca.
- Nie reklamujemy innych kanałów/stron www - kultura musi być.
- Nie nadużywamy bluzgów - j.w.
- Nie wyrzucamy z siebie nadmiernej ilości tekstu - 5 linijek w 3 sekundy = flood = kick z kanału.
- Nie żebrzemy o opa/voice'a - w najlepszym przypadku dostajemy kicka, w gorszym bana na czas bliżej nieokreślony.

Powody dla których warto wpaść.
- Możesz spotkać twórców Twojej ulubionej strony (przesadzam? może troszeczkę), pogadać z nimi - poznać swoich idoli i wyrazić swoje dla nich uwielbienie!
- Masz jedyną i niepowtarzalną okazję na spotkanie osób interesujących się tym samym co Ty! Nieznane nam pozostają inne polskie miejsca w sieci stworzone specjalnie z myślą o Marvelu. Czatów oczywiście nie bierzemy pod uwagę, bo spotkać na którymś z nich żywą duszę to tak, jak wygrać szostkę w totka. Wszelkie pytania dotyczące Marvela też z pewnością nie pozostaną bez odpowiedzi... chyba, że cała obsługa kanału będzie spała.
- Wiele wiele innych, których niestety nikt nie ma czasu dopisać.

Do zobaczenia na #Avalon :)

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.